Nike SEAA Relays - The Open University, Milton Keynes - 8 April 2001

Men's 12-stage - Fastest short leg times
Pos'n No. Name Team Time Leg
1 415 K Cullen Chelmsford AC "A" 15:49 4
2 239 G Amos City of Norwich AC 16:09 2
3 1248 D Brien Shaftesbury Barnet Harriers "A" 16:46 12
4 210 A Ingle Bideford AAC 16:47 2
5 605 J Fewtrell Bedford & County AC "A" 16:48 6
6 648 M Skelton Shaftesbury Barnet Harriers "A" 16:52 6
7 235 A McKenna Milton Keynes AC "A" 16:53 2
8 848 K Kyereme Shaftesbury Barnet Harriers "A" 16:54 8
9 223 G Blackman Harrow AC 17:01 2
10 859 M Draper Windsor, Slough, Eton & Hounslow AC "A" 17:03 8
11 1059 T Antao Windsor, Slough, Eton & Hounslow AC "A" 17:08 10
12 247 E Prickett Reigate Priory AC 17:10 2
13 601 E Robinson Aldershot, Farnham & District AC "A" 17:11 6
14 428 J Mays Kent AC 17:15 4
15 207 N Hliouat Belgrave Harriers "A" 17:15 2
16 1259 S Overall Windsor, Slough, Eton & Hounslow AC "A" 17:17 12
17 1048 J Dupuy Shaftesbury Barnet Harriers "A" 17:18 10
18 259 T Hyde Windsor, Slough, Eton & Hounslow AC "A" 17:18 2
19 617 T Bartrum Colchester Harriers AC 17:19 6
20 401 T Forrest Aldershot, Farnham & District AC "A" 17:20 4
21 248 T Crossland Shaftesbury Barnet Harriers "A" 17:22 2
22 807 S Clarke Belgrave Harriers "A" 17:25 8
23 245 D Clark Puma Thames Valley Harriers 17:31 2
24 407 R Hayman Belgrave Harriers "A" 17:31 4
25 262 S Maxwell Woodford Green & Essex Ladies "A" 17:32 2
26 214 J Stephenston Brighton & Hove AC 17:37 2
27 810 R Butler Bideford AAC 17:37 8
28 213 G Price Boxhill Racers 17:40 2
29 1007 F Bernard-Gaudin Belgrave Harriers "A" 17:41 10
30 414 J Vail Brighton & Hove AC 17:41 4
31 858 C Thomas Wells City Harriers "B" 17:41 8
32 201 P Banks Aldershot, Farnham & District AC "A" 17:42 2
33 1201 M Boucher Aldershot, Farnham & District AC "A" 17:43 12
34 240 S Kimber Oxford City AC 17:44 2
35 218 C Harry Cornwall AC "A" 17:47 2
36 1005 A Turnbull Bedford & County AC "A" 17:49 10
37 1207 W Cockerell Belgrave Harriers "A" 17:49 12
38 459 A Ali Windsor, Slough, Eton & Hounslow AC "A" 17:50 4
39 1001 L Wilkinson Aldershot, Farnham & District AC "A" 17:51 10
40 862 J Hasell Woodford Green & Essex Ladies "A" 17:52 8
41 426 D Hall Highgate Harriers 17:54 4
42 637 P Thompson Nene Valley Harriers 17:54 6
43 232 *S Kerr London Irish AC 17:54 2
44 457 F Tickner Wells City Harriers "A" 18:03 4
45 221 T Grose Ealing, Southall & Middlesex AC 18:05 2
46 614 R Airey Brighton & Hove AC 18:06 6
47 233 P Fletcher Luton United AC 18:07 2
48 249 *B Walsh *Shaftesbury Barnet Harriers "B" 18:07 2
49 607 K Quinn Belgrave Harriers "A" 18:07 6
50 1214 G Hannaford Brighton & Hove AC 18:07 12
51 805 M Janes Bedford & County AC "A" 18:09 8
52 211 W Bolton Blackheath Harriers "A" 18:09 2
53 853 M Lynas Thames Hare & Hounds "A" 18:10 8
54 1251 R Merritt Southampton Running Club 18:12 12
55 215 G Turner Chelmsford AC "A" 18:13 2
56 837 C Mooney Nene Valley Harriers 18:15 8
57 452 A Fulford Swindon Harriers 18:15 4
58 432 *R Owen London Irish AC 18:16 4
59 405 C Riley Bedford & County AC "A" 18:17 4
60 226 D Burbidge Highgate Harriers 18:18 2
61 441 R Pittam Phoenix AC "A" 18:18 4
62 1053 S Molden Thames Hare & Hounds "A" 18:19 10
63 615 D Griffin Chelmsford AC "A" 18:19 6
64 445 A Thomas Puma Thames Valley Harriers 18:19 4
65 448 S Goss Shaftesbury Barnet Harriers "A" 18:22 4
66 653 J Cant Thames Hare & Hounds "A" 18:22 6
67 1035 O Mytton Milton Keynes AC "A" 18:23 10
68 1253 F Dudbridge Thames Hare & Hounds "A" 18:23 12
69 413 S Fairbrother Boxhill Racers 18:24 4
70 252 M Kuklinski Swindon Harriers 18:25 2
71 822 R Williams Exeter Harriers 18:25 8
72 659 A Osment Windsor, Slough, Eton & Hounslow AC "A" 18:27 6
73 437 N Overton Nene Valley Harriers 18:28 4
74 205 R Morley Bedford & County AC "A" 18:29 2
75 253 J Watson Thames Hare & Hounds "A" 18:29 2
76 453 A Howse Thames Hare & Hounds "A" 18:29 4
77 1022 B Rigler Exeter Harriers 18:29 10
78 826 A Davidson Highgate Harriers 18:30 8
79 651 P Ashley Southampton Running Club 18:30 6
80 1205 S James Bedford & County AC "A" 18:31 12
81 422 L Salter Exeter Harriers 18:32 4
82 628 E Vadapolas Kent AC 18:32 6
83 260 D Crossland Windsor, Slough, Eton & Hounslow AC "B" 18:33 2
84 418 C McFadzean Cornwall AC "A" 18:34 4
85 860 K Usher Windsor, Slough, Eton & Hounslow AC "B" 18:36 8
86 256 D Chapman-Jones Verlea AC 18:36 2
87 241 R Lacey Phoenix AC "A" 18:37 2
88 435 C Hearn Milton Keynes AC "A" 18:38 4
89 641 T Parkin Phoenix AC "A" 18:38 6
90 1258 G Goldsmid Wells City Harriers "B" 18:38 12
91 635 J Docherty Milton Keynes AC "A" 18:39 6
92 618 S Fisher Cornwall AC "A" 18:40 6
93 639 D Beier City of Norwich AC 18:41 6
94 1013 A Green Boxhill Racers 18:41 10
95 821 D Domoney Ealing, Southall & Middlesex AC 18:42 8
96 446 D Fallon Reading AC 18:42 4
97 623 M Nicholls Harrow AC 18:42 6
98 841 G Judd Phoenix AC "A" 18:42 8
99 828 J de Jager Kent AC 18:43 8
100 1040 R Treadwell Oxford City AC 18:43 10
101 622 T Jones Exeter Harriers 18:44 6
102 814 S Dabson Brighton & Hove AC 18:45 8
103 1030 J Marsden London Heathside "A" 18:49 10
104 1255 D Marchant Thurrock Harriers 18:49 12
105 1235 I Pheasey Milton Keynes AC "A" 18:50 12
106 230 A Pesenti London Heathside "A" 18:50 2
107 222 S Rusbridge Exeter Harriers 18:51 2
108 830 A Welshman London Heathside "A" 18:52 8
109 246 S Aldridge Reading AC 18:53 2
110 237 I Aunger Nene Valley Harriers 18:54 2
111 1239 S Baldwin City of Norwich AC 18:54 12
112 206 M Cripsey Bedford & County AC "B" 18:56 2
113 406 D Laynes Bedford & County AC "B" 18:56 4
114 660 R Temple Windsor, Slough, Eton & Hounslow AC "B" 18:57 6
115 1041 M Sorokin Phoenix AC "A" 18:57 10
116 427 K MacDonald Hillingdon AC 18:58 4
117 228 P Boxshall Kent AC 18:59 2
118 1014 N Hyett Brighton & Hove AC 18:59 10
119 440 I Duncan Oxford City AC 19:00 4
120 626 T Temmink Highgate Harriers 19:04 6
121 1202 J Howarth Aldershot, Farnham & District AC "B" 19:04 12
122 1015 J Hunton Chelmsford AC "A" 19:05 10
123 811 K Daniel Blackheath Harriers "A" 19:06 8
124 439 J O'Neill City of Norwich AC 19:06 4
125 613 C Hogg Boxhill Racers 19:07 6
126 460 M Whiting Windsor, Slough, Eton & Hounslow AC "B" 19:08 4
127 456 S Livingstone Verlea AC 19:08 4
128 640 J Daplyn Oxford City AC 19:13 6
129 1033 K McLellan Luton United AC 19:14 10
130 408 B Peeters Belgrave Harriers "B" 19:14 4
131 815 D Tullett Chelmsford AC "A" 19:15 8
132 840 J Exley Oxford City AC 19:15 8
133 802 R Teare Aldershot, Farnham & District AC "B" 19:15 8
134 251 J James Southampton Running Club 19:16 2
135 1219 J Burrows Cornwall AC "B" 19:17 12
136 430 J Flahive London Heathside "A" 19:17 4
137 621 A Cunningham Ealing, Southall & Middlesex AC 19:18 6
138 655 G Mills Thurrock Harriers 19:19 6
139 808 A Binda Belgrave Harriers "B" 19:20 8
140 455 J Briggs Thurrock Harriers 19:21 4
141 1021 J Blanchard Ealing, Southall & Middlesex AC 19:21 10
142 1027 S Dokic Hillingdon AC 19:22 10
143 627 P Leppard Hillingdon AC 19:22 6
144 217 A Carruthers Colchester Harriers AC 19:23 2
145 1023 M Lepps Harrow AC 19:25 10
146 1057 G Collins Wells City Harriers "A" 19:26 10
147 629 J Howell Leighton Buzzard AC 19:26 6
148 429 C Beattie Leighton Buzzard AC 19:27 4
149 1011 M Watling Blackheath Harriers "A" 19:27 10
150 1215 M Branfoot Chelmsford AC "A" 19:27 12
151 1052 R Bradley Swindon Harriers 19:28 10
152 227 R Poulter Hillingdon AC 19:28 2
153 1241 P Collicutt Phoenix AC "A" 19:29 12
154 1210 R Southcombe Bideford AAC 19:32 12
155 1240 S Johnson Oxford City AC 19:32 12
156 209 *D Anderson *Belgrave Harriers "C" 19:32 2
157 410 W Siviter Bideford AAC 19:32 4
158 1221 P York Ealing, Southall & Middlesex AC 19:33 12
159 1260 S Lowe Windsor, Slough, Eton & Hounslow AC "B" 19:33 12
160 1217 D Wright Colchester Harriers AC 19:34 12
161 823 P Norris Harrow AC 19:35 8
162 835 E Alexander Milton Keynes AC "A" 19:35 8
163 229 J Robinson Leighton Buzzard AC 19:36 2
164 1037 W Taylor Nene Valley Harriers 19:36 10
165 1218 P Chesterfield Cornwall AC "A" 19:36 12
166 1019 B Prowse Cornwall AC "B" 19:37 10
167 836 M McPheat *Milton Keynes AC "B" 19:37 8
168 806 C Andrews Bedford & County AC "B" 19:38 8
169 208 S Connor Belgrave Harriers "B" 19:38 2
170 857 T Atkins Wells City Harriers "A" 19:39 8
171 817 M Brown Colchester Harriers AC 19:40 8
172 1257 I Humphreys Wells City Harriers "A" 19:41 12
173 856 R Melvern Verlea AC 19:42 8
174 818 P Tugwell Cornwall AC "A" 19:43 8
175 1237 D Capps Nene Valley Harriers 19:44 12
176 813 I Lamplough Boxhill Racers 19:45 8
177 202 S Bone Aldershot, Farnham & District AC "B" 19:46 2
178 219 G Retallack Cornwall AC "B" 19:46 2
179 1062 G Wotton Woodford Green & Essex Ladies "A" 19:47 10
180 633 Gary Thomas Luton United AC 19:47 6
181 423 M Rahim Harrow AC 19:48 4
182 630 K Kemp London Heathside "A" 19:48 6
183 604 S Pritchard Barnet & District AC 19:50 6
184 204 J Taylor Barnet & District AC 19:50 2
185 1045 R Dally Puma Thames Valley Harriers 19:51 10
186 1017 S Smith Colchester Harriers AC 19:51 10
187 1055 M Brightwell Thurrock Harriers 19:52 10
188 417 C Sellens Colchester Harriers AC 19:52 4
189 411 A Rayner Blackheath Harriers "A" 19:54 4
190 1262 T McCarthy Woodford Green & Essex Ladies "A" 19:55 12
191 462 D Gray Woodford Green & Essex Ladies "A" 19:56 4
192 646 C Kirabo Reading AC 19:57 6
193 852 J Reason Swindon Harriers 19:58 8
194 611 E Prendergast Blackheath Harriers "A" 19:58 6
195 854 A Kennis Thames Hare & Hounds "B" 19:58 8
196 1213 I Tombleson Boxhill Racers 19:58 12
197 606 I Hogarth Bedford & County AC "B" 19:59 6
198 851 I Richardson Southampton Running Club 20:00 8
199 656 M Faughnan Verlea AC 20:00 6
200 1010 A Kearney Bideford AAC 20:00 10
201 855 D Taplin Thurrock Harriers 20:01 8
202 602 A Twell Aldershot, Farnham & District AC "B" 20:01 6
203 1227 T Jones Hillingdon AC 20:01 12
204 1228 S Scott Kent AC 20:02 12
205 1018 S Caudery Cornwall AC "A" 20:03 10
206 801 D McCarthy Aldershot, Farnham & District AC "A" 20:05 8
207 632 *K Murphy London Irish AC 20:06 6
208 1060 A Hobdell Windsor, Slough, Eton & Hounslow AC "B" 20:06 10
209 845 M Wilson Puma Thames Valley Harriers 20:07 8
210 261 *P Osborne *Windsor, Slough, Eton & Hounslow AC "C" 20:09 2
211 1029 D Warburton Leighton Buzzard AC 20:10 10
212 610 C Bright Bideford AAC 20:12 6
213 1233 C Stebbings Luton United AC 20:12 12
214 1008 S Zealy Belgrave Harriers "B" 20:13 10
215 402 R Yeomans Aldershot, Farnham & District AC "B" 20:13 4
216 662 J Powell Woodford Green & Essex Ladies "A" 20:14 6
217 404 P O'Toole Barnet & District AC 20:14 4
218 257 P Darton Wells City Harriers "A" 20:15 2
219 645 P Wetton Puma Thames Valley Harriers 20:15 6
220 1036 I Fuller *Milton Keynes AC "B" 20:16 10
221 255 L Crispin Thurrock Harriers 20:16 2
222 624 F Howard Headington Road Runners 20:18 6
223 447 S Schooling Reigate Priory AC 20:19 4
224 839 P Woodyatt City of Norwich AC 20:20 8
225 804 J Shirley Barnet & District AC 20:22 8
226 420 A Young Dulwich Runners AC 20:22 4
227 258 A Baker Wells City Harriers "B" 20:23 2
228 827 S Robins Hillingdon AC 20:23 8
229 863 *D Barrett *Woodford Green & Essex Ladies "B" 20:23 8
230 263 *A Bird *Woodford Green & Essex Ladies "B" 20:25 2
231 657 D Barlow Wells City Harriers "A" 20:25 6
232 833 P Sterry Luton United AC 20:26 8
233 1006 T Stead Bedford & County AC "B" 20:28 10
234 1254 D Pescod Thames Hare & Hounds "B" 20:30 12
235 654 I Trotter Thames Hare & Hounds "B" 20:31 6
236 463 *R Daniels *Woodford Green & Essex Ladies "B" 20:32 4
237 1206 P Dancer Bedford & County AC "B" 20:36 12
238 458 D Wythe Wells City Harriers "B" 20:37 4
239 620 D Mannion Dulwich Runners AC 20:37 6
240 421 M Fairbank Ealing, Southall & Middlesex AC 20:38 4
241 1224 C Nellins Headington Road Runners 20:40 12
242 236 L Hope *Milton Keynes AC "B" 20:40 2
243 647 G Dew Reigate Priory AC 20:42 6
244 1026 D Burrows Highgate Harriers 20:42 10
245 1208 D Anderson Belgrave Harriers "B" 20:42 12
246 1204 R Black Barnet & District AC 20:42 12
247 231 R Ofri London Heathside "B" 20:45 2
248 224 D Robson Headington Road Runners 20:46 2
249 220 R Daker Dulwich Runners AC 20:46 2
250 1056 R Foskett Verlea AC 20:47 10
251 436 R MacPherson *Milton Keynes AC "B" 20:48 4
252 1028 B Hutchinson Kent AC 20:48 10
253 1230 E Bayne London Heathside "A" 20:48 12
254 1220 K Wood Dulwich Runners AC 20:49 12
255 1004 F Robinson Barnet & District AC 20:50 10
256 1051 R Pearson Southampton Running Club 20:52 10
257 1020 M Morley Dulwich Runners AC 20:53 10
258 658 N Thomas Wells City Harriers "B" 20:53 6
259 454 C Hughes Thames Hare & Hounds "B" 20:54 4
260 1039 P Higham City of Norwich AC 20:56 10
261 1229 P Dimmock Leighton Buzzard AC 20:57 12
262 419 V Webster Cornwall AC "B" 20:57 4
263 433 D Atkins Luton United AC 21:00 4
264 1058 C Seargent Wells City Harriers "B" 21:00 10
265 636 A Stiles *Milton Keynes AC "B" 21:03 6
266 1252 A Mitchell Swindon Harriers 21:06 12
267 1236 A Cox *Milton Keynes AC "B" 21:09 12
268 829 D Webb Leighton Buzzard AC 21:11 8
269 824 R Moye Headington Road Runners 21:12 8
270 1245 A Gassett Puma Thames Valley Harriers 21:22 12
271 254 R Dickson Thames Hare & Hounds "B" 21:24 2
272 451 I Crawford Southampton Running Club 21:26 4
273 608 H Corbett Belgrave Harriers "B" 21:29 6
274 1046 P Smart Reading AC 21:35 10
275 424 T Brown Headington Road Runners 21:35 4
276 1223 G Edmonds Harrow AC 21:35 12
277 820 P Roche Dulwich Runners AC 21:36 8
278 846 D Lee Reading AC 21:46 8
279 1222 A Stobbs Exeter Harriers 21:49 12
280 847 P Byrne Reigate Priory AC 21:51 8
281 819 A Rowling Cornwall AC "B" 22:03 8
282 663 *T Powell *Woodford Green & Essex Ladies "B" 22:06 6
283 619 B Wedlock Cornwall AC "B" 22:08 6
284 1256 R Bloom Verlea AC 22:09 12
285 1247 M Woodman Reigate Priory AC 22:18 12
286 1047 I Edmonds Reigate Priory AC 22:21 10
287 203 *T Rooney *Vale of Aylesbury AC 22:21 2
288 1054 A Irvine Thames Hare & Hounds "B" 22:25 10
289 431 P Crockford London Heathside "B" 22:31 4
290 1024 J Moore Headington Road Runners 23:13 10
291 1002 P Bennett Aldershot, Farnham & District AC "B" 23:19 10
292 1246 T Richardson Reading AC 23:37 12
293 652 D Afshartous Swindon Harriers 25:02 6


Last Updated on 09/04/01
By Mick Bromilow