Nike SEAA Relays - The Open University, Milton Keynes - 8 April 2001

Men's 12-stage - Leg 3 in fastest laporder
Pos'n No. Name Team Time
1 305 H Lobb Bedford & County AC "A" 24:43
2 333 R Palmer Luton United AC 24:58
3 301 A Barnes Aldershot, Farnham & District AC "A" 24:59
4 315 R Malseed Chelmsford AC "A" 25:01
5 359 N Stoddart Windsor, Slough, Eton & Hounslow AC "A" 25:02
6 341 G Hill Phoenix AC "A" 25:03
7 332 *L Gaundebert London Irish AC 25:16
8 307 K Nash Belgrave Harriers "A" 25:16
9 357 J James Wells City Harriers "A" 25:18
10 318 D Buzza Cornwall AC "A" 25:27
11 313 P Haywood Boxhill Racers 25:34
12 351 M Twomey Southampton Running Club 25:35
13 314 K Newton Brighton & Hove AC 25:39
14 321 A McCarva Ealing, Southall & Middlesex AC 25:39
15 348 P Simons Shaftesbury Barnet Harriers "A" 25:55
16 326 B Pochee Highgate Harriers 26:00
17 353 D Symons Thames Hare & Hounds "A" 26:02
18 345 A Fooks Puma Thames Valley Harriers 26:04
19 339 I Robertson City of Norwich AC 26:07
20 330 M Potter London Heathside "A" 26:19
21 322 S Weekes Exeter Harriers 26:27
22 352 R Karn Swindon Harriers 26:32
23 337 S Beard Nene Valley Harriers 26:52
24 362 R Holland Woodford Green & Essex Ladies "A" 26:53
25 327 R Jenkin Hillingdon AC 26:55
26 311 P Calnan Blackheath Harriers "A" 26:56
27 308 C Dickinson Belgrave Harriers "B" 27:06
28 323 A Wray Harrow AC 27:09
29 346 T Munt Reading AC 27:15
30 310 S Edney Bideford AAC 27:17
31 328 M Healy Kent AC 27:24
32 340 P Jeffery Oxford City AC 27:38
33 347 A Smith Reigate Priory AC 27:43
34 349 *S McAndrew *Shaftesbury Barnet Harriers "B" 27:45
35 317 T Seakins Colchester Harriers AC 27:59
36 355 S Williams Thurrock Harriers 28:07
37 335 P Jones Milton Keynes AC "A" 28:12
38 354 W Snelgrove Thames Hare & Hounds "B" 28:14
39 302 N Bateson Aldershot, Farnham & District AC "B" 28:15
40 360 I Emery Windsor, Slough, Eton & Hounslow AC "B" 28:33
41 324 J Horton Headington Road Runners 28:36
42 320 S Williams Dulwich Runners AC 28:42
43 336 D Findel-Hawkins *Milton Keynes AC "B" 28:43
44 356 A Slack Verlea AC 29:00
45 358 E Tickner Wells City Harriers "B" 29:11
46 306 R Lands Bedford & County AC "B" 29:25
47 329 R Elmore Leighton Buzzard AC 29:39
48 304 M Earthy Barnet & District AC 29:55
49 303 *A Roberts *Vale of Aylesbury AC 30:13
50 331 J Rene London Heathside "B" 30:34
51 361 *M Hill *Windsor, Slough, Eton & Hounslow AC "C" 30:44
52 319 A Ball Cornwall AC "B" 31:29
53 363 *D Farquhar *Woodford Green & Essex Ladies "B" 31:44
54 309 *R Bale *Belgrave Harriers "C" 33:31


Last Updated on 09/04/01
By Mick Bromilow