Nike SEAA Relays - The Open University, Milton Keynes - 8 April 2001

Men's 12-stage - Leg 2 in fastest laporder
Pos'n No. Name Team Time
1 239 G Amos City of Norwich AC 16:09
2 210 A Ingle Bideford AAC 16:47
3 235 A McKenna Milton Keynes AC "A" 16:53
4 223 G Blackman Harrow AC 17:01
5 247 E Prickett Reigate Priory AC 17:10
6 207 N Hliouat Belgrave Harriers "A" 17:15
7 259 T Hyde Windsor, Slough, Eton & Hounslow AC "A" 17:18
8 248 T Crossland Shaftesbury Barnet Harriers "A" 17:22
9 245 D Clark Puma Thames Valley Harriers 17:31
10 262 S Maxwell Woodford Green & Essex Ladies "A" 17:32
11 214 J Stephenston Brighton & Hove AC 17:37
12 213 G Price Boxhill Racers 17:40
13 201 P Banks Aldershot, Farnham & District AC "A" 17:42
14 240 S Kimber Oxford City AC 17:44
15 218 C Harry Cornwall AC "A" 17:47
16 232 *S Kerr London Irish AC 17:54
17 221 T Grose Ealing, Southall & Middlesex AC 18:05
18 233 P Fletcher Luton United AC 18:07
19 249 *B Walsh *Shaftesbury Barnet Harriers "B" 18:07
20 211 W Bolton Blackheath Harriers "A" 18:09
21 215 G Turner Chelmsford AC "A" 18:13
22 226 D Burbidge Highgate Harriers 18:18
23 252 M Kuklinski Swindon Harriers 18:25
24 205 R Morley Bedford & County AC "A" 18:29
25 253 J Watson Thames Hare & Hounds "A" 18:29
26 260 D Crossland Windsor, Slough, Eton & Hounslow AC "B" 18:33
27 256 D Chapman-Jones Verlea AC 18:36
28 241 R Lacey Phoenix AC "A" 18:37
29 230 A Pesenti London Heathside "A" 18:50
30 222 S Rusbridge Exeter Harriers 18:51
31 246 S Aldridge Reading AC 18:53
32 237 I Aunger Nene Valley Harriers 18:54
33 206 M Cripsey Bedford & County AC "B" 18:56
34 228 P Boxshall Kent AC 18:59
35 251 J James Southampton Running Club 19:16
36 217 A Carruthers Colchester Harriers AC 19:23
37 227 R Poulter Hillingdon AC 19:28
38 209 *D Anderson *Belgrave Harriers "C" 19:32
39 229 J Robinson Leighton Buzzard AC 19:36
40 208 S Connor Belgrave Harriers "B" 19:38
41 202 S Bone Aldershot, Farnham & District AC "B" 19:46
42 219 G Retallack Cornwall AC "B" 19:46
43 204 J Taylor Barnet & District AC 19:50
44 261 *P Osborne *Windsor, Slough, Eton & Hounslow AC "C" 20:09
45 257 P Darton Wells City Harriers "A" 20:15
46 255 L Crispin Thurrock Harriers 20:16
47 258 A Baker Wells City Harriers "B" 20:23
48 263 *A Bird *Woodford Green & Essex Ladies "B" 20:25
49 236 L Hope *Milton Keynes AC "B" 20:40
50 231 R Ofri London Heathside "B" 20:45
51 224 D Robson Headington Road Runners 20:46
52 220 R Daker Dulwich Runners AC 20:46
53 254 R Dickson Thames Hare & Hounds "B" 21:24
54 203 *T Rooney *Vale of Aylesbury AC 22:21


Last Updated on 09/04/01
By Mick Bromilow