Nike SEAA Relays - The Open University, Milton Keynes - 8 April 2001

Men's 12-stage - Team positions on Leg 12
Pos'n No. Name Team Time Total Gain/loss improved
1 1259 S Overall Windsor, Slough, Eton & Hounslow AC "A" 17:17 4:12:00 0  
2 1248 D Brien Shaftesbury Barnet Harriers "A" 16:46 4:13:26 0  
3 1207 W Cockerell Belgrave Harriers "A" 17:49 4:16:21 0 -0.5
4 1205 S James Bedford & County AC "A" 18:31 4:17:30 0 6.5
5 1253 F Dudbridge Thames Hare & Hounds "A" 18:23 4:22:37 0 -0.5
6 1201 M Boucher Aldershot, Farnham & District AC "A" 17:43 4:22:42 0 6.5
7 1214 G Hannaford Brighton & Hove AC 18:07 4:25:32 1 0
8 1241 P Collicutt Phoenix AC "A" 19:29 4:26:27 -1 3.5
9 1218 P Chesterfield Cornwall AC "A" 19:36 4:31:23 2  
10 1222 A Stobbs Exeter Harriers 21:49 4:32:56 0 17
11 1215 M Branfoot Chelmsford AC "A" 19:27 4:33:11 4 5.5
12 1257 I Humphreys Wells City Harriers "A" 19:41 4:33:12 1  
13 1237 D Capps Nene Valley Harriers 19:44 4:33:20 1 9
14 1223 G Edmonds Harrow AC 21:35 4:34:24 -2 0
15 1210 R Southcombe Bideford AAC 19:32 4:35:00 3  
16 1213 I Tombleson Boxhill Racers 19:58 4:35:09 1  
17 1240 S Johnson Oxford City AC 19:32 4:35:41 2 9
18 1230 E Bayne London Heathside "A" 20:48 4:35:49 -2  
19 1235 I Pheasey Milton Keynes AC "A" 18:50 4:36:18 3 1
20 1228 S Scott Kent AC 20:02 4:38:00 3 7
21 1239 S Baldwin City of Norwich AC 18:54 4:38:21 4  
22 1245 A Gassett Puma Thames Valley Harriers 21:22 4:38:21 -2 -8
23 1221 P York Ealing, Southall & Middlesex AC 19:33 4:39:16 3 10
24 1233 C Stebbings Luton United AC 20:12 4:39:29 0  
25 1262 T McCarthy Woodford Green & Essex Ladies "A" 19:55 4:39:46 2  
26 1217 D Wright Colchester Harriers AC 19:34 4:40:16 2 -14.5
27 1251 R Merritt Southampton Running Club 18:12 4:40:34 2 -22.5
28 1260 S Lowe Windsor, Slough, Eton & Hounslow AC "B" 19:33 4:42:00 2  
29 1227 T Jones Hillingdon AC 20:01 4:42:52 2 -8.5
30 1255 D Marchant Thurrock Harriers 18:49 4:44:05 2  
31 1208 D Anderson Belgrave Harriers "B" 20:42 4:46:42 2  
32 1202 J Howarth Aldershot, Farnham & District AC "B" 19:04 4:47:30 5  
33 1252 A Mitchell Swindon Harriers 21:06 4:47:50 1 -15.5
34 1256 R Bloom Verlea AC 22:09 4:49:01 1  
35 1204 R Black Barnet & District AC 20:42 4:51:11 3  
36 1246 T Richardson Reading AC 23:37 4:51:49 0 -2
dq 1236 A Cox *Milton Keynes AC "B" 21:09 4:54:20 ####  
37 1247 M Woodman Reigate Priory AC 22:18 4:56:16 3  
38 1254 D Pescod Thames Hare & Hounds "B" 20:30 4:56:21 3  
39 1220 K Wood Dulwich Runners AC 20:49 4:57:15 3  
40 1229 P Dimmock Leighton Buzzard AC 20:57 4:58:02 3 -3
41 1206 P Dancer Bedford & County AC "B" 20:36 4:58:25 3  
42 1224 C Nellins Headington Road Runners 20:40 4:59:16 3  
43 1258 G Goldsmid Wells City Harriers "B" 18:38 5:04:22 3  
44 1219 J Burrows Cornwall AC "B" 19:17 5:16:56 3  


Last Updated on 09/04/01
By Mick Bromilow